Tuzla tersanede ve Kadıköy’de “Daha Güçlü Bir Emekçi Hareketi için Birleşik ve Eylemli Mücadeleye!” başlıklı özel sayımızın dağıtımını ve duvar gazetesi çalışmasını yaptık.

Tuzla tersane köprüsünde sabah iş girişleri saatine denk getirerek özel sayımızı dağıttık. 200’e yakın özel sayı dağıtımı gerçekleştirdik.

Sonraki gün de aynı özel sayıdan kısımlar içeren, insanca yaşam için Kürtlere özgürlük, Suriyeli göçmenlere vatandaşlık, birleşik mücadele konulu duvar gazetelerini Kadıköy sokaklarına astık.

Her sene aralık ayında, olması gereken asgari ücret miktarlarını açıklayıp insanca yaşam savunusunu yapmak için sıraya giren sol, ezilenlere siyaset taşımayı bir kenara bırakıyor. Oysa bugün ortalama bir işçinin bile tek derdi asgari ücret değil, Erdoğan’dan kurtulmak. Böyle bir ortamda yapılması gereken ezilenlerin birleşik mücadelesini örmek için adımlar atmak ve işçilere emekçilere bu bilinci taşımak gerek.

Elbette bu bilinci komünist bir parti taşıyabilir. Komünistler olarak işçilerin, emekçilerin, öğrencilerin, Kürtlerin, Suriyelilerin mücadelesinin bir olması ve birbirlerinin sorunlarını sahiplenmesi gerekliliğini vurgulamak ve her alanı bu ajitasyon için kullanmak zorundayız. İşçi grevlerine, öğrenci eylemlerine, hak eylemlerine, iş ortamlarına yani günlük siyasete daha fazla eğilerek yapmalıyız.

Elbette komünistler olarak böyle bir parti olmadığımızın farkındayız. Bu parti kurulmadan bu görevi layıkıyla yerine getiremeyeceğimizin de farkındayız. Amacımız sol içindeki devrimci militanlara doğru siyasetin burjuva siyasetin etkisindeki kitlelerin suyuna giderek değil onları burjuva siyasetin kuyruğundan çekip alacak siyasetin doğru amaç ve ilkelerin mihengine vurarak yapılabileceğini göstermektir.

Yaşasın Komünistlerin Birliği!

Kadıköy’den Komünistler