ESP’ye yönelik başlatılan gözaltı ve tutuklama saldırılarının ardından HDP’ye de saldırılar gerçekleştirilmişti. Cumhur ittifakı açısından bu saldırıları düzenlerkenki amaçlarında kimi farklılıklar olsa da, tüm bu saldırılara nasıl yanıt verileceği, demokrasi güçleri açısından bir farklılık arz edemez. Cumhur ittifakını sokak mücadelesiyle ve kitlesel eylem seferberliğiyle geriletmekten başka şansımız yoktur. Bu bilinçle hareket eden KÖZ’ün arkasında duran komünistler olarak ESP’ye sahip çıkarak, tüm bu saldırılara karşı sokak mücadelesini örmek ve kitlesel bir eylem seferberliğinin yollarını döşemek için önümüze bir mücadele hattı koyduk. Bu mücadelenin adımlarından birisi, bulunduğumuz tüm alanlarda  ve işçi havzalarında saldırılara karşı ESP’ye sokakta sahip çıkacağız içerikli bildirilerimizi dağıtmak, afişleme ve ozalit çalışmaları yapmak ve bunu kendi dışımızdaki sol hareketle birlikte örmekti.

Çıkardığımız bildirileri Tuzla Aydınlı Köyündeki emekçilere ulaştırarak, bu saldırıların nasıl bertaraf edilebileceğini, emekçilerin birleşik eylemli mücadelesinin Cumhur İttifakından kurtulmanın yegane yolu olduğunu anlattık.

KÖZ’ün arkasında duran komünistler olarak bu çalışmalarımızı daha da büyüterek, yüzünü devrimcilere dönmüş herkesi bu mücadele alanlarına çekmeye çalışacağız. Proleter devrimci bir yoldan yürümek isteyenlerin tek seçeneği parlamenter yolları değil bu hattı büyütmek ve güçlendirmektir.

Tüm Siyasi Tutsaklara Özgürlük!

Seçimle Değil, Devrimle Gidecek!

 

İstanbul’dan Komünistler