DEM Parti’nin İBB’de kendi adaylarını açıklamasıyla beraber başlayan yerel seçim çalışmalarına gerek bulunduğumuz yerellerde DEM Partili arkadaşlara temasa geçerek gerekse de eş başkan adaylarının programlarını takip ederek bu çalışmalara dahil olup bu çalışmaları görünür kılmaya, güç katmaya çalıştık.

Bu sebeple 7 Mart sabahı, İBB adayları Meral Danış Beştaş’ın, Murat Çepni’nin ve DEM Parti milletvekili Çiçek Otlu’nun yer aldığı Tuzla tersane işçileriyle gerçekleşen buluşmadaydık. İçmeler Köprüsü’ndeki buluşmayla başlayan ardından DEM Parti’nin, ESP’nin, BİH’in ve Köz’ün bir arada İBB adaylarının bildirilerini dağıtarak tersanelerin bulunduğu bölgeye yürüyüşe geçildi. İş başı yapmak üzere tersanelere hareket eden Kürt işçilerin seçim otobüsüne, bildirilere ve alanda bulunan İBB adaylarına ilgisi yüksekti. Tersane önünde müzikler eşliğinde halaylar çekildi.

Bildiri dağıtımlarının ardından tersane önünde yapılan konuşmada DEM Parti İBB eş başkan adayı Murat Çepni, Tuzla tersanelerinin işçi sınıfının en fazla sömürüldüğü, güvencesiz çalıştırıldığı ve en fazla işçi cinayetlerin yaşandığı bir havza olduğunu dile getirdi. “İşçi sınıfının ve yoksulların partisi DEM Parti olarak büyükşehir belediyesi başkanlığına işçi sınıfının adayları olarak adayız.” dedi. Burada gerçekleşen işçi direnişlerinin yanında olduklarını ve yanlarında olmaya devam edeceklerini vurguladı. İstanbul’da emeğin, Kürt işçisinin, Alevinin, kadınların ve gençlerin kendilerini özgürce ifade ettiği, yönetimde söz sahibi olduğu bir kent olacağını ifade etti ve herkese başarılar diledi.

Emekçilerle çekilen toplu fotoğrafların ardından o günün programında Tuzla’da yer alan diğer çalışmalara biz dahil olamasak da çalışmalara devam edildi.

Anadolu Yakası’ndan Komünistler